Права та обов’язки дитини. Стенд шкільний

Прогресивне сучасне суспільство, наділене достатнім інтелектом розуміє, що для злагодженого існування у світі, країні чи громаді потрібно дотримуватися певних правил. Правила з’явилися на основі сприйняття людиною добра та зла. Правила оточують нас з усіх боків. Від правил загальної поведінки до правил подачі певних документів.

Людина починає виконувати правила з дитинства. Батьки кажуть, що дитина зобов’язана робити тільки так бо по-іншому це погано. При цьому, правила дорослих прописані та їх доцільність аргументована певними вигодами, як то економія часу, відсутність сутичок, необхідність ідентифікації, рівність людей та інше. Для дитини правила та обов’язки часто формуються на підставі рекомендацій дорослих, інколи навіть без пояснень, бо слово дорослого сприймається як закон.

У зв’язку з необізнаністю малечі та з метою викорінити зловживання батьками своїм авторитетом та пригнічення дітей у сім’ї, рекомендовано в навчальних закладах розміщувати інформаційні стенди з правами та обов’язками дітей.

Стенд права та обов’язки дітей містить інформацію щодо правил – обов’язків, які необхідно виконувати для нормального співіснування у суспільстві та права, якими наділена особа і які захистять її від зовнішнього неправомірного тиску. Стенди з правовою інформацією розміщуються у загальнодоступних місцях та можуть містити додаткову інформацію щодо телефонів служб захисту та довіри, а також інформацію, щодо адміністративної та кримінальної відповідальності у разі порушення прав чи обов’язків зображених на стенді.