Дисципліна чи мотивація

Продуктивність працівників залежить від багатьох факторів. Саморозвиток, гроші, кар’єрний зріст, соціальні гарантії, взаємини в колективі, престиж… Для кожного з нас головний фактор може різнитися і таких факторів може бути декілька. Однак є і негативні фактори, які знижують продуктивність праці співробітників. Психотип кожного індивіда різний, тому і підхід до кожного потрібен індивідуальний. Тож, яким чином можна стимулювати співробітників до нових досягнень?

Дуже непогано, коли організація має професіональний відділ кадрів(HR-менеджер, психолог), який не тільки контролює взаємовідносини працівник-організація, а і вивчає потреби і психотип кожного співробітника. Такий підхід допоможе у подальшій мотивації працівника. Однак чи потрібна мотивація? Може справа в дисципліні?

На тепер існує багато методів мотивації, як матеріальні (премія, індексація, % від плану) так і нематеріальні (тімбілдінг, подяка, надання повноважень). Будь-який з даних методів може бути дієвим, однак матиме тимчасовий характер. Мотивація не може бути постійною, тому вона є доповненням до основного процесу стимулювання, яким і є дисципліна. Не мається на увазі прописані правила і їх дотримання, це безумовно важливо, але насамперед це внутрішня дисциплінованість кожного співробітника. Планування часу, здоровий спосіб життя, хобі, формування зрозумілих цілей, зменшення спокус, слідкування за гігієною і зовнішнім виглядом, фіксація досягнень, а головне не мріяти, а діяти. Організація зі свого боку створює і доводить до підлеглих норми, правила поведінки, плани якими, вже само-дисциплінований співробітник, користується і виконує усі приписи без труднощів.