Як онлайн навчанню пристосуватись до блекаутів

Складні умови, в яких живе наша країна, торкнулися й освітньої сфери. Здавалося, відпрацьовані під час ковідного карантину схеми онлайн навчання мають працювати бездоганно завдяки досвіду учасників дистанційних уроків та семінарів. Але до переліку проблем та складнощів, з якими зіткнулися учні в процесі освоєння нового формату освітніх комунікацій, додалася ще одна — віялові та аварійні відключення світла.
 Як онлайн навчанню пристосуватися до блекаутів та які рекомендації взяти до уваги, щоб підвищити ефективність дистанційних занять? В країні працюють та вдосконалюються додатки, які навіть в умовах відключення інтернету стануть надійними провідниками у світ наук. Для навчання варто максимально залучати інтернет-ресурси та платформи, здатні працювати без підключення до мережі. В робочі планшети та ноутбуки учні повинні завантажити електронні підручники для свого класу. За рекомендаціями вчителів у кожного школяра в його робочому гаджеті має бути
певний список методичних матеріалів та довідників (формат pdf).
 Незважаючи на всі складності та життєві виклики, учні та батьки відповідально ставляться до своїх обов’язків. Звичайно, всім бракує звичної шкільної атмосфери, масштабних географічних карт, портретів істориків та літераторів, звичайних інформаційних стендів, строкатих класних куточків. Учнівський та педагогічний колектив живе в очікуванні тих щасливих часів, коли знову лунатиме шкільний дзвінок й святкові банери вітатимуть учасників різноманітних шкільних заходів. А поки що діти, педагоги та батьківський колектив розв’язують нагальні питання з приводу того, як онлайн навчанню пристосуватись до блекаутів.
 Переривання уроків та відсутність деяких учнів, безсумнівно, шкодять якості навчальних процесів. Фахівці рекомендують впроваджувати чергування так званого «синхронного» навчання з несинхронним.
 Що це означає на практиці?
 1. 30 відсотків навчальних матеріалів опрацьовується разом з вчителем, тобто синхронно. Залишок можна буде розглянути й вивчити на освітніх платформах самостійно в зручний для кожного окремого учня час.
 2. Обов’язок вчителя — якісно розділити навчальні теми на ті, які учень може засвоїти без педагога, й такі, де ця участь вкрай необхідна.
 Звичайно, не існує ідеальних варіантів планів дій при чергових атаках божевільного сусіда. Але війна зробила нас експертами в багатьох питанням виживання в екстремальних умовах, і наші освітяни працюють над вдосконаленням того, як онлайн навчанню пристосуватись до блекаутів. Ми вистоїмо всупереч всьому.