На час війни на території України буде змінено тривалість навчального року та зміниться порядок ліквідації шкіл.

В Україні на сьогодні, станом на четверте травня внаслідок російської агресії було обстріляно та зруйновано більше ніж півтори тисячі навчальних закладів, з яких сто два було повністю зруйновано.

Урядом було прийнято зміни у довжину навчального року та було змінено порядок ліквідації закладів освіти. Ці зміни було внесено на основі закону України номер 7325 «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності у воєнному стані». Депутати та комітет ухвалили рішення, що запропонував голова комітету Верховної Ради Сергій Бабак.

На час війни буде припинено дію деяких положень закону про загальну середню освіту і рішенням буде продовжено термін повноважень Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

Тривалість навчально-виховного процесу у школах було змінено, відтепер він складає якнайменше 175 навчальних днів. Змінили також норми наповнюваності класів учнями для комунальних та державних навчальних закладів.

Порядок реорганізації та ліквідації шкіл також було змінено. Раніше для таких змін потрібно було подати проект і у разі його ухвалення рішення виконувалось не раніше ніж через рік. Це було вказано у законі України «Про повну загальну середню освіту». Такі зміни стосуються лише закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості.

Через масові знищення закладів освіти буде іти фінансування фактично не існуючих установ – виписка з пояснювальної записки до законопроекту. А це більше ніж півтори тисячі навчальних закладів. Тому було прийнято рішення про ліквідацію чи реорганізацію окремих закладів середньої освіти при їх фактичному або частковому знищенні.

Людей без роботи не залишать. Директору школи або уповноваженому органу буде запропоновано продовжити строк дії трудового договору без конкурсу. Діяти така пропозиція буде під час військового стану та ще на протязі до шести місяців після припинення або його завершення. Те саме буде стосуватись і всіх співробітників навчального закладу.

Як вказано у пояснювальній записці, таке рішення забезпечить якість освіти на високому рівні під час воєнного стану. А також надасть змогу функціонувати системі загальної середньої освіти.