Державний кордон України

Лінія, яка визначає межі території країни на сухопутному, водному та у повітряному просторі — це її державний кордон. Державна прикордонна служба України та ЗСУ — структури, які займаються охороною державного кордону, саме на них покладено обов’язки з реалізації мір та заходів, направлених на зміцнення рубежів держави та втілення в життя стратегії національної безпеки.

Перетин державного кордону України — одна з процедур, що входить до контрольних компетенцій прикордонників та має чітке визначення у відповідних українських законах та не суперечить міжнародним договорам.

В умовах воєнного стану існує ряд правил, які обмежують права певних категорій громадян України на вільне пересування між країнами. Пункти пропуску, сайти державних служб та органів, які контролюють перетин державного кордону громадянами України, зобов’язані розмістити вичерпну інформацію про такі обмеження та про те, які служби відповідають за ту чи іншу ділянку роботи з людьми, що вирушають за кордон з тих чи інших причин.

Інформаційні стенди в пунктах пропуску, текстові та відеоінструкції від профільних фахівців митної та прикордонної служб, чат-бот ДПСУ — контент усіх цих засобів інформації та комунікації спрямований на те, щоб підготувати людину до складної подорожі та виключити ризики можливих непорозумінь та конфліктів при перетині державного кордону громадянами України.

З відкритих джерел інформації — стендів в пунктах пропуску, гарячої лінії ДПСУ, вебсайтів — людина може отримати відомості про те, з якими службами їй доведеться мати справу на пунктах пропуску. Зона відповідальності прикордонників — виїзд за кордон неповнолітніх дітей, перетин кордону особами без громадянства, інвалідами, тимчасово непридатними до військової служби чоловіками. Організація виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок теж не обійдеться без контакту з представниками ДПСУ, тож завчасно дізнайтесь про правове підґрунтя для такої подорожі. На будь-якому державному профільному ресурсі ви знайдете робочі контакти для запитів на інформацію, яка допоможе вам правильно зібратись в дорогу.

Списки таких контактів — завжди один з елементів оформлення стендів, якими обладнані приймальні чиновників Держпродспоживслужби (контролюють вивезення домашніх тварин), заклади Міністерства охорони здоров’я (моніторять епідеміологічні обставини в суміжних країнах), пункти пропуску через держкордон України.

На нашому сайті широкий асортимент недорогих та якісних інформаційних пластикових дощок такого типу, тож якщо ви маєте потребу в подібних наочних засобах інформації, завжди можете купити тут стенди від надійного українського виробника.