Як онлайн-навчанню пристосуватися до блекаутів

МОН розробляє механізми, що допоможуть пристосуватися онлайн-освіти до блекаутів. Про це йдеться у новині на сайті НУШ із посиланням на пряму мову міністра освіти і науки Сергія Шкарлета в ефірі марафону «Єдині новини».

Він зазначив, що Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством палива та енергетики працюють над чітким графіком відключень електроенергії, який би враховував потреби шкіл.

Серед інших рішень Шкарлет назвав перехід до позмінного навчання: у багатьох школах старшокласники вже займаються у другу зміну, молодші класи – у першу. Графік навчання при цьому “зсунуто” на годину вперед: уроки починаються о 9, а не о 8 ранку.

Міністр окремо наголосив на тому, що в таких обставинах ключовою стає роль батьків: вони мають допомогти дитині опанувати навчальну програму.

Щоб допомогти учням в умовах відсутності інтернету, Міністерство працює в кількох напрямках:

  • створює інтерактивні додатки, які не потребують підключення до інтернету;
  • наповнює електронну бібліотеку підручниками для 1-11 класів;
  • гейміфікує і пристосовує контент Всеукраїнської школи онлайн для використання без підключення до мережі.

Якщо освітяни здебільшого забезпечені ноутбуками для роботи завдяки закордонним партнерам, то проблема із гаджетами для дітей, зокрема в сільській місцевості, досі стоїть гостро. Сергій Шкарлет запевнив, що МОН працює над вирішенням цього питання, зокрема, адаптуючи навчальні застосунки для смартфонів. Крім цього, Міністерство веде перемовини з міжнародними організаціями щодо забезпечення ноутбуками й планшетами дітей – ВПО.