Поводження з приладами та устаткуванням у виробничій галузі
На виробництві до запуску багатьох приладів необхідним є перевірка їх готовності до роботи. Це є і фізичний стан механізмів, достатність мастила (шмаровидла) на механічних вузлах, міцність ременів, наявність напруги, а також відсутність зайвих елементів, що заважатимуть роботі. Значним фактором є також наявність й справність усіх засобів безпеки, що застосовуються безпосередньо при роботі з приладом або на виробництві в цілому. Обізнаність у правилах користування і техніці безпеки при використанні устаткування робітниками, також дуже важливо.
Виконуючи правила поводження із приладами та устаткуванням, а також дотримуючись норм безпеки і поведінки на виробництві, працівники забезпечують безпеку роботи та життєдіяльності собі та своїм колегам.
Не стій під стрілою, перевіряй тягу, не влізай вб’є, обережно напруга. Навіщо такі й без того зрозумілі написи на об’єктах із явною небезпекою для життя. Здавалося б, людина з досвідом, яка має великий стаж, яка навчалася у спеціалізованому навчальному закладі та неодноразово проінформована про безпеку експлуатації пристроїв та небезпеку пов’язану із тим, не одягнула рукавиці, каску, ремінь безпеки або увімкнула несправний прилад.
Скоріш за все це легковажність або надмірна впевненість у власних силах. Та, такі нерозсудливі дії часто призводять до незворотних втрат серед персоналу. Отже, і необхідне постійне нагадування робітникам про правила поводження з приладами та устаткуванням, особливо у виробничій галузі. Налагодження і перевірка пристроїв не займе багато часу, але попередить небажані наслідки.
Інформування робітників через наочні застерігаючи написи, попереджуючи значки та таблички, наліпки безпеки, а також завдяки розміщенню інформаційних стендів, безпосередньо біля робочих місць, нагадає правила поведінки та забезпечить сталу безпечну роботу персоналу і приладів.
Комбінація текстових, схематичних, кольорових наочних матеріалів стимулює увагу і пильність, насторожує та попереджає, а значить рятує.
Ознайомитись з прикладами можна на нашому сайті за посиланням:
http://stend-tb.com/stend-tehnika-bezpeki-pri-roboti-z-ruchnim-sliusarnim-instrumentom