Шкільні дошки
Мабуть, не має такого школяра, який хоча б раз у житті не пережив страх перед фразою «До дошки!».
Та по факту дошка є обов’язковим атрибутом будь-якої аудиторії чи навчального класу. Цей наочний засіб зображення інформації інколи не можуть замінити навіть сучасні інтерактивні дошки чи фліп-чарти. Від часу появи першої дошки у її звичному вигляді минуло століття. Звичайно ж перші дошки з’явилися ще у 1000-х роках нашої ери в Індії. Вже тоді індійці навчилися обпалювати дошки та використовувати їх для записів. У Європі до цього дійшли лише у 13 столітті.
На сьогодні існує безліч різновидів дошок із головним призначенням фіксувати та демонструвати нагальну інформацію. Це звичайні класні дошки 1, 2-х, 3-х чи 5-и поверхневі. За типом буває крейдова дошка, магнітно-маркерна дошка, магнітно-крейдова дошка, дошка коркова, інтерактивна дошка, фліп-чарт.
Кожен тип дошки був придуманий та призначається для інформування, але кожен зручний по-своєму. Наприклад, маркерні дошки та фліп-чарти призначені у більшості для презентацій. Вони зазвичай невеликого розміру та використовуються для інформування невеликої аудиторії. Завдяки тому, що маркери різнокольорові, презентації виходять дуже яскраві та насичені. Крім того на таких дошках можна малювати малюнки.
Коркова дошка або магнітна дошка використовується для закріплення на ній паперових нотатків чи плакатів.
Інтерактивні дошки – це високотехнологічні пристрої з можливістю керування та малювання на них шляхом використання сучасної обчислювальної техніки – ноутбуки, персональні комп’ютери, планшети тощо.
Класна дошка це поки що абсолютний лідер у використанні. Однак її вже витісняють комбіновані дошки які формуються з декількох поверхонь різного типу.
Ознайомитися з усіма типами дошок можна за посиланням: